softness of wolf claws // XIII. Part //

14. června 2018 v 14:37 | Hyunii Lee

Fandom: EXO
Pairings: ChanSoo, XiuHan, Kray, SeKai, BaekTao, SuChen
Žánr: Fantasy, Love
Počet kapitol: 13/?

Ahojte! Tak týden je zase fuč a já přináším další díl Vlků, jak jsem slíbila. Příští týden mě čeká prezentace v korejštině a TOPIK test, takže bude zábava, navíc už končíme další učebnici, takže mě čekají mid-term testy z korejštiny a já si připadám, že neumím vůbec nic. Asi je nejvyšší čas začít v té Korei taky trochu korejsky mluvit což? ENJOY!Nedalo se říci, že by byl Suho nějak zvláště nadšený tím, že byl pověřen dočasnou vládou v jejich sídle, ale pravděpodobně by si měl už začít zvykat, protože tomu tak je posledních pár let, co se stal Starším. Vlastně mu to nikdy předtím nevadilo tolik, jako tentokrát. Předtím se totiž nemusel nikdy zaobírat odpadlíky nebo lidskými bytostmi. Neměl z toho vůbec dobrý pocit, a tak se zprvu docela cukal, že by měl být na místě Vůdce, když si ale vzal fakt, že v sídle nebyl nikdo jiný, kdo by tu roli zvládl lépe, smířil se se svým úkolem.

Navíc za poslední dva týdny prošli společně s Chenem snad všechny knihy v jejich knihovně a k jejich zklamání nenašli nic, co by jim pomohlo zjistit, odkud tři Vlci pocházejí.

"Naprosto zbytečné dva týdny," zamručel mrzutě Suho a mrsknul jednu z knih přes celý stůl, až málem spadla na zem. Chen vzhlédl k jeho otrávenému pohledu a zhluboka si povzdechl. Všiml si, že je posledních pár dnů více a více podrážděn i jeho to zmáhalo. Vážně doufal, že najdou nějaké vodítko, ale jak dny ubíhaly, nepřečtených knih bylo méně a méně a kontext se začínal opakovat, Chen taky přestal věřit, že by našli nějaké řešení.

"Je mi to líto, že jsem tě do toho takhle zatáhl, zvláště teď, když máš ještě na starost celé sídlo," pronesl omluvně a posunul knihu, se kterou Suho tak neopatrně zacházel, aby nespadla dolů. Starší po něm hodil ještě jeden otrávený pohled a následně hlasitě zavyl: "To mi ani nepřipomínej,"

"Přidělal jsem ti hodně starostí viď?" Chen věděl, že mu to nedělal nijak lehké a kvůli tomu ho začalo sžírat svědomí mnohem více, i když se žádné větší pohromy nekonaly a on měl občas pocit, že to Suho prostě a jednoduše přehání. "Měli bychom to prostě udělat stejně jako s Layem?" zkusil po chvilce ticha.

"To není totéž," povzdechl si Suho a zvedl se ze židle. Přistoupil k oknu a zadíval se na nádvoří, kde se Sehun s Kaiem zase proháněli, zatímco Baekhyun seděl ve své Vlčí podobě na jedné z lavic a snažil se chytat první sněhové vločky do pusy. "…o něm jsme alespoň věděli, odkud pochází," dokončil větu po krátké odmlce.

Chen přikývl, protože si uvědomil, že Suho má pravdu. V jeho případě to bylo úplně jinak, navíc Vůdce Kris se toho celého tehdy ujal. Jeho rty znovu opustil tichý vzdech, který byl v chladném vzduchu snadno viditelný. Jemu samotnému byla poměrně zima, ale jak by četl knihy ve své Vlčí podobě to netušil, musel to prostě překousnout. "Měli bychom je prostě bez otázek přijmout a vycvičit k našemu stylu?"

"Oni už vycvičení jsou a výcvik od začátku by byl pro všechny dost náročný, navíc mám lepší věci na práci," odsekl mrzutě Suho a odtrhl konečně svůj pohled od situace na nádvoří.

"Jako například co?" zeptal se kousavě Chen a zkřížil ruce na hrudi. Opravdu ho ta jeho nesnášenlivost rozčilovala. "Přestaň s tím, už tak mi přijde, že jsme se na pozici Starších dostat vůbec neměli, když nedokážeme zjistit takovou základní věc, jako odkud někdo je. Tvoje xenofobie nám fakt nepomůže," Ta slova Suha uzemnila a on se jen uraženě posadil zpět do židle. Nechtěl, aby byl na něj Chen takový. Bohužel si sám nedokázal pomoci.


*

Co se týkalo dvou nejmladších v sídle, nic se od začátku nezměnilo. Kai se stále nedokázal smířit s tím, že už nebyl ten nejmladší a největší rošťák. Pořád se snažil si dokázat svoji sílu, ale Sehun ho vždy hravě porazil. Suho z nich měl nervy na pochodu, ale musel na ně občas dohlédnout, protože věděl, že Kai se nechá lehce zmanipulovat, a hlavně ještě neměl dostatek rozumu na to, aby Sehuna naučil důležitým věcem. Navíc moc dobře věděl, jaký Kai byl student, který sotva sám prošel zkouškou. Naštěstí ostatní si byli mnohem klidnější, co se celé situace týkalo nebo si to alespoň Suho myslel. Chanyeolovi věřil, že vše zvládá a u Taa s Baekhyunem to vypadalo bez problémů.

"A co takhle kdybys si trhnul ocasem sám?" zeptal se posměšně nejmladší z Vlků, který se právě úspěšně vyhnul dalšímu zoufalému pokusu o útok od zlatohnědého Vlka, kterému to akorát ujelo na zmrzlé zemi a poodjel o pár metrů až ke kamenné zídce, do které to nemilosrdně napálil. Sehun se mohl téměř potrhat smíchy, a dokonce ani situaci pozorující bílý Vlk na lavici se neubránil pobavenému úsměvu.

"Jen počkej… au," zakňučel Kai, který se pomalu otřepával z nečekaného nárazu. "…však já ti ještě ukážu," zavrčel přes pysky a znovu zatřásl hlavou, aby odehnal ty poletující hvězdičky a zároveň neviděl tři na tuty stejné, otravné Sehuny, které se vznášeli před očima stejně jako ty hvězdičky. Ucítil lehký šťouchanec do ramene a ohlédl se, když uviděl Baekhyuna, jak jej povzbuzuje, spokojeně se usmál. Vypadalo to, že není jediný, komu Sehun občas lezl krkem. Kai měl Baekhyuna rád, radši by měl na starost jeho, ale ten byl až moc zaneprázdněn hraním si na druhý ocas jejich Taa. A jen co mu ta myšlenka prolétla hlavou, stala se skutečností, protože se akorát ve vchodu na nádvoří objevil černý Vlk, který se akorát vracel z obchůzky. Aniž by se nadál, Baekhyun byl několika skoky u něj a o Kaie opět nejevil nejmenší zájem.

"Promiň to asi muselo bolet, co?" uslyšel najednou z druhé strany a už jen ten tón hlasu mu ježil chlupy. Sehun se posadil vedle potlučeného Kaie a svou pozornost začal věnovat nově příchozímu a svému bratru Baekhyunovi. Už si stačil všimnout toho podivného vztahu mezi nimi a popravdě se Tao Sehunovi vůbec nelíbil. Nepůsobil jako žádný z ostatních Vlků zde v sídle. Navíc to vypadalo, že nemá s klany země vůbec nic společného. Ta myšlenka ho hryzala už nějakou dobu, ale neodvážil se doposud na nic zeptat.

"Co že tak vypaluješ díru do těch dvou? Žárlíš snad?" uchechtl se Kai, když si všiml výrazu nejmladšího. Po dlouhé době vypadal tak vážně, až z toho šla docela hrůza. Sehun sebou škubl a odfrkl si: "Nežárlím. Jen mám starost o Baekhyuna,"

"Co tím myslíš? Baekhyun vypadá naprosto spokojeně," podivil se Kai a stočil pohled k bílému Vlku, který vesele kroužil okolo Taa.

"Baekhyun je strašná naivka. Tam venku jsem se o něj vždy musel starat," vysvětlil Sehun.

"Osobně si myslím, že tady mu nic nehrozí," vyrušil oba Vlky hlas, který se zjevil z ničeho nic. Oba se ohlédli za sebe a spatřili Suha, který se přišel podívat, co tu vyváděli a náhodou zaslechl jejich konverzaci.

"Tao není odsud, že ne?" zeptal se přímo nejmladší. Suho opřený o kamennou zeď ve své lidské podobě se se zájmem zadíval na šedého Vlka, ze kterého sršela čistá zvědavost. Lehce přikývl a povzdechl si. "Tao k nám přišel před pár lety, není z našeho klanu, ale z klanu ohně,"

Sehuna ta informace ani moc nepřekvapila, protože to vlastně tak nějak tušil. Moc toho o ostatních klanech nevěděl, ale nemusel být vzdělaný na to, aby věděl, že Vlci živlu ohně jsou mnohem více temperamentní než všichni ostatní. Na klidu mu to rozhodně nepřidalo.

"Tao je výborný obránce a našemu klanu je věrný. Jsme rádi, že k nám přišel," dodal Suho.

"Proč vlastně opustil svůj klan?" nepřestával se ptát Sehun. Ta otázka přitáhla pozornost i Kaie, který se na malý moment nechal rozptýlit sněhovými vločkami. Uvědomil si, že vlastně taktéž neznal pravý důvod toho, proč se k nim Tao přidal. Tehdy byl ještě mladý student a nezajímaly ho podobné okolnosti, tehdy byl rád, že dostal kamaráda tak říkajíc na hraní. Tao nebyl o tolik starší než on.

"Nemám právo na to vám říkat jeho důvody, zeptejte se ho na to sami," pobídl je Suho a neubránil se lehkému pousmání, když si všiml dvou zklamaných výrazů před ním.

"Suho? Mohu s tebou mluvit?" ozval se najednou Chen z vrchního patra a Suho byl najednou ta tam.


*

Tao byl poměrně unavený a neměl náladu na nic a nikoho, obchůzky v promrzlém Isonoe neměl zrovna v lásce, a tak to poslední, co by si teď přál bylo rozmrzelé dotírání jeho svěřence. Hned jakmile vstoupil, už byl zase u něj jako nějaká přísavka. Nebylo tomu tak, že by ho snad nesnášel, ale právě teď by byl nejradši sám. Bohužel k jeho smůle Baekhyun měl naprosto jiné plány.

"To je dost, že jsi zpátky! Povíš mi, kde všude jsi byl? Chtěl jsem jít s tebou, ale vypařil si se tak brzy po ránu, že jsem neměl příležitost. Měl jsi mě vzbudit!" chrlil na něj bílý Vlk, ale Tao se neměl k odpovědi jen pokračoval skrze nádvoří směrem ke schodišti, aby se dostal do pokoje.

"Docela jsem se tu nudil, teda… pozoroval jsem Kaie se Sehunem, jak se rvou jako obvykle, ale nebylo to úplně ono, navíc jsi mi slíbil, že mě taky jednou vezmeš na obchůzku, jak dlouho ještě budu muset čekat? Posloucháš mě vůbec?" nepřestával Baekhyun a při poslední otázce se postavil Taovi do cesty, aby zkontroloval, jestli ho vůbec vnímá. Baekhyun byl trochu nemotorný, a tak nedokázal hned na poprvé vidět, že Tao prostě nemá náladu a že musí být pěkně unavený.

"Teď ne prosím, jsem unavený," povzdechl si Tao ještě v klidu a obešel Baekhyuna z druhé strany. Baekkie se zatvářil trochu ublíženě, otočil se kolem své osy, aby jej zastavil. "Ale já myslel, že…"

"Řekl jsem teď NE!" vyštěkl na něj přísně Tao trochu víc, než plánoval. Baekhyun se přikrčil a stáhl, bylo to poprvé, co na něj takhle vyjel. Byl zmatený a velmi překvapený jeho reakcí.

"Kdo si myslíš, že jsi?!" narušil to náhlé ticho naštvaný hlas šedého Vlka, který se nedokázal od těch dvou odtrhnout. Tao na něj stočil svůj pohled a svraštil obočí ještě o něco víc. "Co jsi to říkal?" zavrčel.

"Ptal jsem se, co si o sobě myslíš, ty zablešenče! Na Baekhyuna si nikdo nebude dovolovat štěkat!" Sehun zaujal výhružný postoj. Stále měl potřebu chránit své bratry a Tao se mu prostě nelíbil už od první chvíle.

"Sehune, to je v pořádku, nemusíš…" chtěl jej trochu uchlácholit Baekhyun, ale bohužel neúspěšně. Navíc v tu chvíli měl co dělat, aby nestál v cestě vydrážděnému Taovi, který se po Sehunových slovech po mladém Vlkovi vrhnul bez jakéhokoli varování.

Nádvořím se začaly rozléhat zvuky rvačky a nelítostného vrčení a štěkotu. Černý Vlk nabral šedého a odhodil jej směrem na kamennou zídku, naštěstí se Sehunovi podařilo dopadnout tak, aby si neublížil a vzápětí útok opětoval.

Baekhyun s Kaiem sledovali celou situaci a ani jeden z nich se neodvážil zasáhnout. Akorát by si ublížili, protože proti těm dvěma byli naprosto bezmocní.

Sehun povalil Taa na záda a pokusil se ho kousnout pod krkem, jenže černý Vlk se mu s lehkostí vyvlékl ze sevření. V obou Vlcích zavládl zvířecí instinkt a doopravdy nebylo radno se mezi ně plést. Jenže hrozilo, že si navzájem hodně ublíží, a tak někdo zasáhnout musel. Taovi se podařilo dostat se od Sehuna na delší vzdálenost a akorát se chystal zaútočit, když v tom jej z druhé strany povalil na zem jiný Vlk. Před Sehunem se stejně tak zjevil další.

"Okamžitě s tím přestaňte!" rozlinul se jasný příkaz nádvořím. Suho držel pod sebou Taa a Chen bránil Sehunovi, aby se na něj znovu nevrhl.

"Zbláznili jste se snad?! Tao vzpamatuj se!" zavrčel mu Suho do obličeje a Tao trochu překvapen z nečekaného nárazu se uklidnil. Sehun stále cenil zuby a v útočném postavení se díval Chenovi tváří v tvář. "Nech mě si to s ním vyřídit!" vrčel.

"Chceš si vysloužit jednosměrnou jízdenku odsud? Tak prosím!" skočil mu znovu do cesty Chen. "Vzpamatuj se!" Sehun sebou trochu cukl, ale stále nepřestával lítat očima z Chena na Taa a zpět.

"Sehune jsem v pořádku, nic se nestalo," promluvil opatrně Baekhyun a jemně kývl hlavou na důkaz. To už nejmladšímu stačilo o trochu víc, ale ještě jednou nevrle zavrčel směrem k Taovi, který již stál na všech čtyřech vedle Suha, který nespouštěl ze Sehuna oči, stejně tak jako všichni ostatní. Následně se otočil a vyběhl schody do patra, kde zmizel ve dveřích svého pokoje.

Na nádvoří zavládlo těžké ticho, které po chvíli protnul Chen. "Tao běž k sobě a odpočiň si. Teď to řešit nebudeme," Černý Vlk bez okolků přikývl a zmizel stejně tak jako Sehun. Baekhyun se ztrápeně podíval na Kaie a ten stále trochu vyděšený ze situace, která nastala, mu pohled opětoval předtím, než si všiml přísného výrazu Suha.

"Máš ho přece na starost, to jsi ho nemohl zkrotit?" Pronesl ještě celkem klidně Starší. Kai nevěděl, co říct a ani nemusel.

"Teď to neřeš, až se všichni uklidní, tak to probereme," zastavil Suha Chen a pak kývl na Kaie s Baekhyunem, aby se odebrali k sobě, načež oba poslechli.

"Nemůžeme to nechat jen tak!" obořil se na Chena Suho.

"Teď bychom nic nevyřešili, nech to na později, věř mi, bude to tak lepší," dloubl ho čumákem do tváře.

"Ty a ta tvoje diplomacie," povzdechl si poraženě Suho a následně mu věnoval jeden šťouchanec nazpět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hatachi Hatachi | Web | 14. června 2018 v 20:59 | Reagovat

Dneska to byl takový bojovný díl. Myslim, že po tomhle Sehuno výstupu mu Kai dá pokoj a smíří se s tím, že holt bude druhý nejmladší.
A Tao to jistě taky tak nemyslel, když okřikl Baekhyuna. Jen byl unavený a chtěl si odpočinout. Asi se na Baeka musí jinak než s křikem, aby to pochopil.
No jsem moc zvědavá, co bude dál. Těšim se na další díl. Děkuju...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama